Buzdolabı

768 adet ürün, 1. sayfa

Sıralama
İzle: liste mozaik
1. sayfa / 311 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

2011 yılında Türkiye’de satılan toplam buzdolabı ve derin dondurucu sayısı 800 bin adet civarındayken, 2012’de sadece enerji tasarrufu sağlayan buzdolaplarından en az 1 milyon 100 bin adet satıldığı ifade ediliyor.  Buzdolabı üretiminde en sevindirici gelişme ise teknoloji ve tasarımı Türkiye’de geliştirilen çeşitli buzdolabı markalarının artık tüm dünyada saygı gören ürünler haline gelmesi. 


Türk pazarında Vestel, Arçelik, Beko, Regal ve Profilo gibi dev yerli markalar yanında Samsung, Ariston, Bosch, Electrolux, Indesit, AEG, Siemens, Sunny, Teka, Grundig, Premier, General Electric,  Hoover, Sharp, Hotpoint-Ariston, LG gibi yabancı şirketlerin gelişmiş modelleri de yarış halinde. Eski tip çok enerji harcayan buzdolaplarında üretimin yasaklanması üzerine firmaların AR-GE departmanları en az enerji tüketen buzdolaplarını üretmeye odaklanmış durumda. Doğal olarak A+, A++ ve  A+++ enerji sınıfı ürünler şu anda piyasanın en gözde modelleri. Yakında A++++ modellerin de piyasaya gireceğini söylemek yanlış olmaz. 


Ucuzu.com’da buzdolaplarını incelerken size en uygun ve en ucuz buzdolabını seçebilmeniz amacıyla cihazların genel teknik özellikleri hakkında kısaca bilgilendirmek istiyoruz. Şu anda piyasada satılan buzdolapları “gardrop buzdolabı (çift kapılı buzdolabı), kombi buzdolabı (alt donduruculu buzdolabı), tek kapılı buzdolabı ve üst donduruculu buzdolabı” şeklinde sınıflandırılıyor. Bu ürünlerin 2 temel formasyona sahip olduğunu da unutmayalım: Mutfakta duvara ya da mobilyaların içine gömme bir şekilde yerleştirebileceğiniz ankastre buzdolapları ve istediğiniz yere koyabileceğiniz bağımsız klasik buzdolapları! Buzdolaplarının net soğutucu kapasitesi ise 90 lt, 140 lt, 250 lt, 300 lt, 350 lt ve 630 lt gibi ölçülerde değişebiliyor. No frost buzdolaplarının artık sektöre hakim olduğunu varsaysak bile ürün seçerken bu özelliğin alacağınız buzdolabında bulunup bulunmadığını da incelemenizde yarar var.


Şu anda Türkiye’de en popüler olan buzdolabı modellerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Hotpoint-Ariston 4DTVZHA, Regal COOL 2681, Samsung RT54QBPN, Altus AL305, Bosch KGE58AW40N, Samsung RT5962DTBSL, Sharp SJPT69R,  Bosch KGN 57P72 NE, Samsung RT59BQPN, Bosch KDN 56AW30N, Hotpoint-Ariston MTAA 241, Vestel BZAXXL 4707. Ucuzu.com’da dünyanın ve Türkiye’nin en iyi buzdolabı markalarının en yeni buzdolabı modellerini  farklı e-ticaret mağazalarındaki değişik satış fiyatları ile karşılaştırıp kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Filtreleme

Ok

Marka

Siemens (92)
Bosch (64)
Arçelik (63)
Hotpoint-Ariston (53)
Samsung (52)

Buzdolabı Tipi

Gardrop (59)
Kombi (193)
Tek kapılı (96)
Üst dondurucu (323)

Kullanım Şekli

Ankastre (47)
Solo (594)

Enerji sınıfı

A (172)
A+ (402)
A++ (106)
A+++ (10)
B (8)

Net soğutucu kapasitesi

Net dondurucu kapasitesi

Yıllık Enerji Tüketimi

Sitemizdeki bilgiler mağazalar tarafından sağlanmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır. Alışverişinizi tamamlamadan önce lütfen mağaza ürün sayfasındaki veya üretici sayfasındaki bilgileri kontrol edininiz. Yanlış veya yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmez.