Elektrikli Süpürge / Halı Yıkama Makinesi

910 adet ürün, 1. sayfa

Sıralama
İzle: liste mozaik
1. sayfa / 371 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Beyaz Eşya sektöründe en çok satılan ürünlerden biri de elektrikli süpürgeler. Araştırma şirketleri tarafından yayınlanan istatistiklere göre Tükiye’de evlerin yüzde 90’ında elektrikli süpürge bulunuyor. Bununla birlikte yıllık elektrikli süpürge satışıyla ilgili kesin bir veriye ulaşılamıyor. Farklı kaynaklar, Türkiye çapında gerçekleşen yıllık elektrikli süpürge satışının 500 bin ile 1 milyon adet  arasında olduğunu ifade ediyor. Yerli üretimin son derece yaygın olduğu bu ürün dalında 2012’deki en şaşırtıcı gelişme ise bazı Türk firmalarının Çin ile rekabet edemeyeceklerini düşünerek  üretimden çekilme kararı almaları oldu. Nitekim pek çok tanınmış dünya markasının elektrik süpürgelerini Çin’de ürettiriyor olması da zaten sektörün bilinen gerçeklerinden.  Buna rağmen sektörde Vestel, Arzum ve Profilo gibi yerel yatırımlarını arttıracak şirketler de bulunmakta.

 

Elektrikli süpürge pazarında en tanınmış markalar Arçelik, Bosh, Vestel,  Hoover, Arnica, Fakir, Fantom, Philips, Rowenta, Dyson, Felix, Electrolux, AEG-Electrolux,  Samsung, Beko, Siemens, Sinbo, Arzum, LG, Black&Decker, Blue House, Profilo ve Kenwood olarak listelenebilir.

 

Elektrik süpürgesi satın almak isteyen internet kullanıcıları, piyasadaki en gelişmiş ve en ucuz elektrik süpürgelerine Ucuzu.com üzerinde ulaşabilirler.  Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun, son teknoloji elektrik süpürgelerini seçebilmeniz için bu cihazların teknik özellikleri ve performansları hakkında kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

 

Piyasada bulunan elektrik süpürgeleri şu çeşitleri kapsıyor: Endüstriyel elektrikli süpürgeler, halı yıkama makineleri, robot elektrikli süpürgeler, silindirik elektrikli süpürgeler, şarjlı el süpürgeleri, şarjlı/elektrikli gırgırlar. Evlerde kullanılan robot ve silindirik ürünlerde buharlı temizlik yapan makinalar yanında, hepa filtre,  toz torbalı ve torbasız elektrikli süpürge seçenekleri var. Bazı modeller tercihe göre hem toz torbalı hem de torbasız kullanılabiliyor. Elektrik süpürgesi satın alınırken en çok incelenen konulardan biri de makinelerin ses seviyesi oluyor. Türkiye pazarında satılan elektrikli süpürgelerin ses seviyeleri 74.5 dBA, 75 dBA, 76 dBA, 77 dBA ve 79 dBA arasında değişiyor. Şüphesiz ki elektrik süpürgesi seçerken tüketicilerin dikkat etmesi gereken en önemli performans kriteri makinelerin motor ve emiş gücü. 1200 W, 1800 W, 2000 W, 2200 W, 2400 W, 2500 W motor gücüne sahip elektrik süpürgelerinde 250 W, 280 W, 300 W,325 W, 335 W, 350 W, 420 W ve 430 W emiş gücüne sahip model alternatifleri mevcut.

Filtreleme

Ok

Marka

Fakir (72)
Rowenta (64)
Electrolux (63)
Black&Decker (50)
Hoover (39)

Özellikler

HEPA filtre (273)
Islak temizleme (84)

Güç çeşidi

Elektrik hattı (490)
Pilli (15)
Şarj edilebilir (80)

Maksimum güç

Emiş gücü

Sitemizdeki bilgiler mağazalar tarafından sağlanmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır. Alışverişinizi tamamlamadan önce lütfen mağaza ürün sayfasındaki veya üretici sayfasındaki bilgileri kontrol edininiz. Yanlış veya yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmez.