Laptop

1376 adet ürün, 1. sayfa

Sıralama
İzle: liste mozaik
1. sayfa / 561 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Masaüstü bilgisayarlar karşısında tartışmasız üstünlüğünü ilan eden dizüstü bilgisayarlar 2013’te de ciddi satış rakamlarına ulaşıyor. Uluslararası istatistik otoriteleri, 2013’ün ilk 3 ayında dünya çapında 50 milyon adede yakın notebook satışı yapıldığını belirtiyor. Dizüstü bilgisayar piyasasında dokunmatik tabet bilgisayarlar da başdöndürücü bir hızla satış rekorları kırıyor. Buna karşın dokunmatik bilgisayarların en azından birkaç yıl daha klasik laptopları tahtından indiremeyeceği düşünülüyor.


Türkiye pazarında en çok satılan markalar hakkında çeşitli spekülasyonlar bulunmasına karşın, sektörün liderleri de belli. Casper, Asus, Hewlett Packard (HP) ve Dell hemen hemen bütün araştırmalarda en çok satılan laptop bilgisayar markaları. Toshiba, Acer, Lenpovo, Sony, Samsung, MSI, Exper, Arçelik, Fujitsu  ve Apple da yarışta adını sıkça duyuran markalar. Ancak, kendisini en başından beri ayrı bir yerde konumlandıran  Apple’ın piyasada yüzde 1 lik bir paya bile sahip olmadığını vurgulamakta fayda var.

  
En çok satan modellere örnek vermek gerekirse, Dell Inspiron N5110 serisi ile Asus K55 serisi arasındaki yarışı anımsatıp Lenovo Ideapad, Hp Pavillion, Toshiba Qosmio, Sony Vaio, Fujitsi Lifebook, Exper Karizma ve Apple MacBook gibi ürünleri de atlamamak gerekiyor.


Piyasanın en gelişmiş ve üstün dizüstü bilgisayarları Ucuzu.com’da geniş bir fiyat skalası ile listeleniyor. Ülkemizin önde gelen e-ticaret firmalarında farklı fiyatlandırmalar ile satılan güvenilir notebook markalarını sitemizden inceleyip, sizin için en uygun ve en ucuz laptop bilgisayarlara ulaşabilirsiniz. 

 

Notebook, Netbook, MacBook ya da Ultrabook alırken inceleyip karşılaştırmanız gereken teknik özellikleri sizlere hatırlatmakta fayda görüyoruz.


Dizüstü bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılan değişik işlemci teknolojileri şöyle sıralalanabilir: Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Celeron, Intel Atom, Intel Pentium, AMD Fusion, AMD A6, AMD A8, AMD C, AMD A10, Intel Dual Core, Intel Core 2 Duo. Laptoplarda kullanılan disk kapasitesi 500 GB, 1 TB, 320 GB, 640 GB, 750 GB arasında değişiyor. Hafıza, yani RAM kapasitesi ise 2 GB, 4GB, 6 GB, 8GB, 10 GB, 12 GB, 16 GB gibi rakamlar arasında tercih ediliyor.


Paylaşımlı ekran kartı ya da paylaşımsız ekran kartı seçeneklerine dikkat edilmesinde yarar var. Tabii alınacak cihazın hangi işlerde kullanılacağına bağlı olarak ekran boyutu da tüketiciler açısından önemli bir kriter.  Genellikle 13.3 inç’ten başlayan notebook ekranları, 14 inç, 15 inç, 15.5 inç, 15.6 inç, 17.5 inç alternatiflerini içeriyor.


HDD ya da SSD hard disk çeşidi, HDMI çıkışı, Display Port çıkışı, Firewire bağlantısı, 3D görüntü, Bluetooth, USB port sayısı, ses adaptörü, hafıza kartı desteği, işlemci hızı, Wi-Fi Kablosuz İnternet gibi teknik özellikler de dizüstü bilgisayar alırken incelenmesi gereken başlıca konular arasında yer alıyor...

Filtreleme

Ok

Marka

Toshiba (183)
Lenovo (175)
HP (147)
Dell (140)
Casper (128)

Tip

Netbook (5)
Notebook (526)
Ultrabook (81)

Bellek boyutu

4 GB (269)
2 GB (61)
3 GB (2)
1 GB (4)
8 GB (115)

Ekran boyutu

Ekran çözünürlüğü

Hard disk boyutu

Hard disk çeşidi

HDD (437)
HDD ve SSD (26)
SSD (63)

Ekran kartı çeşidi

Paylaşımlı (90)
Paylaşımsız/Harici (129)

Optik sürücü

Blu-ray (15)
DVD Super Multi (125)
DVD+/-RW (44)
DVD+/-RW DL (24)
Sitemizdeki bilgiler mağazalar tarafından sağlanmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır. Alışverişinizi tamamlamadan önce lütfen mağaza ürün sayfasındaki veya üretici sayfasındaki bilgileri kontrol edininiz. Yanlış veya yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmez.