Parfüm

4677 adet ürün, 1. sayfa

Sıralama
İzle: liste mozaik
1. sayfa / 1881 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Latince duman yolu anlamına gelen “per fumare” sözcüğünden türeyen parfüm, eski uygarlıklardan günümüze kullanılmaya devam ediyor. Eski çağlarda çeşitli bitkilerden elde edilen yağlar parfüm olarak kullanılır ve  sınırlı bir kesim tarafından tercih edilirken, 16. ve 17. yüzyıllardan itibaren her kesime hitap eden büyük bir pazar halini aldı.


Günümüzde bayan, erkek ve unisex parfümlerde binlerce seçeneğe sahibiz. Dünya genelinde üretilen parfümler 3 ayrı tür altında sınıflandırılıyor:  EDP, EDT  ve EDC türleri...  Bu kısaltmaların açılımlarından sözetmek gerekirse,  EDP (Eau de Parfum) içeriğinde %10 ile %20 arasında esans bulundururken, Eau de Toilette yani EDT için bu oran ancak %7’ye kadardır. Eğer kalıcı koku seviyor ve girdiğiniz ortama kokunuzu da taşımak istiyorsanız, EDP sizin için doğru tercih olacaktır. Kullanılan esansın yoğunluğundan dolayı EDP fiyatları, EDT’lere oranlara daha pahalıdır. Eau de Cologne yani EDC ise en hafif kokular sınıfında yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzerinde Eau de Cologne,  kolonya sınıfından olan ve etkisi ancak 2 saat kadar sürebilen kokulardır. Esans oranı %2’ye kadardır. Napolyon da  bu hafif kokuyu tercih eder ve her gün vücuduna bir şişe Eau de Cologne  döktürürmüş.


Parfüm, sıktığınız andan itibaren teninizde bir yolculuğa çıkar ve ilk 5 dakika içinde aldığınız kokuya üst nota denir. Bir parfümü sevip sevmeyeceğinizi veya teninize yakışıp yakışmadığını bu 5 dakikalık süre içinde anlamanız mümkün değildir. Eğer parfüm alacaksanız mutlaka orta nota veya diğer adıyla kalp notasını beklemelisiniz. Parfümün karakterini ortaya çıkaracak orta nota, ancak teninize yerleştiğinde duyulabilir ve kalıcılığı yaklaşık 20 dakikadır. Alt nota diğer adıyla dip notası ise, başarılı bir parfümde gittikçe güzelleşen kokusu ve kalıcılığı ile kendini ortaya koyar.


Kokuların teninizde farklılaştığını hatta ten renginizin bile parfüm seçiminde önemli olduğunu unutmayın. Orta ve dip notalarda koku teninizde farklılaşacağından, parfümü denedikten sonra hemen karar verip almayın; sonucu hayal kırıklığı olabilir.


En Güzel Kadın Parfümlerini sıralamamız gerekirse şöyle bir liste yapabiliriz: Chanel Coco Mademoiselle, Dior Hypnotic Poison, Gucci Gucci Rush 2, Calvin Klein Euphoria, Chanel Chance, Lancome Hypnose, Christian Dior Jadore, Escada Magnetism, Givency Very Irresistible, Jean Paul Guilter Classique.


Carolina Herrera 212 Sexy Men, Paco Rabanne 1 Million, Calvin Klein One, Davidoff Cool Water, Rochas Man, Giorgio Armani Code, Hugo Boss Hugo Just Different, Giorgio Armani Acqua di Gio, Givenchy Pi ve Jean Paul Gaultier Le Male de en güzel erkek parfümleri olarak listelenebilir.


Parfümler, tercihinize göre 30 ml, 50 ml, 75 ml, 100 ml, 150 ml, 200 ml ve 250 ml olarak satışa sunulmaktadır.


Ucuzu com aracılığı ile zevk ve tercihlerinize en uygun, en ucuz parfüm çeşitlerine ulaşabilir, dünyanın en iyi parfüm markalarını arzu ettiğiniz e-ticaret sitesinden satın alabilirsiniz.

Filtreleme

Ok

Marka

Bond No.9 (140)
Calvin Klein (109)
Christian Dior (102)
Bvlgari (99)
Giorgio Armani (98)

Cinsiyet

Bayan (1867)
Çocuk (19)
Erkek (1188)
Unisex (52)

Hacim

Sitemizdeki bilgiler mağazalar tarafından sağlanmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır. Alışverişinizi tamamlamadan önce lütfen mağaza ürün sayfasındaki veya üretici sayfasındaki bilgileri kontrol edininiz. Yanlış veya yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmez.